به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و ابخیزداری" /> به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و ابخیزداری" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح (( بسیج ملی کنترل فشار خون )) در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تفت
بازدید : 77 17 تير 1398 ساعت 10:42 شماره :61666

اجرای طرح (( بسیج ملی کنترل فشار خون )) در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تفت

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان تفت : با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرح ملی کنترل فشار خون در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تفت اجرا گردید. و با حضور کارشناس بهداشت شهرستان فشار خون همکاران اندازه گیری و توصیه های لازم جهت سلامت شخصی به همکاران ارایه گردید.

براساس بر آوردها 40 درصد از مردم از بیماری فشار خون بالای خود اطلاعی نداشته و حتی نیمی از افراد که از فشار خون خود مطلع هستند نیز قشار خون خود را کنترل نمی کنند به همین ذلیل بسیج ملی کنترل فشار تشکیل شد . هدف از این طرح کنترل بیماری هبای غیر واگیر مانند فشار خون بالا می باشد تا افراد با فشار خون بالا شناسایی شوند و از مرگ زود هنگام ابتلا به بیماری های سکته قلبی ، سکته مغزی و بیماری های کلیوی مصون بمانند . کم کردن نمک در رژیم غذایی ، کاهش غذاهای کنسروی و فست فوت ها و ورزش کردن می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند .  

لازم به ذکر است که این طرح از 27 اردیبهشت در کشور در حال اجراست و مرحله دوم این طرح از 18 خرداد آغاز و تا 15 تیر ماه سال جاری ادامه دارد و افراد می توانند با مراجعه به نزدیکترین پایگاه های بهداشتی محل سکونت خود با کنترل فشار خون خود از وضعیت سلامت خود اطلاع یابند. 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :