پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ارئه روند پیشرفت تدوین سند راهبردی طرح مدیریت جامع خضرآباد در فرمانداری اشکذر
بازدید : 47 16 تير 1398 ساعت 7:57 شماره :61616

ارئه روند پیشرفت تدوین سند راهبردی طرح مدیریت جامع خضرآباد در فرمانداری اشکذر
 

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشکذر، طی جلسه ای که در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، ابعاد مختلف سند راهبردی طرح مدیریت جامع خضرآباد مورد بررسی قرار گرفت.

 در این جلسه که با حضور فرماندار محترم شهرستان اشکذر، بخشدار خضرآباد، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان برگزار گردید در ابتدا به توضیحاتی پیرامون اهداف و ماهیت طرح پرداخته شد.

رضا باقری معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان، در این باره گفت: طرح مدیریت جامع از سال 1394با هدف توانمند سازی جوامع محلی و انسجام سازمانی در حوزه پایلوت خضرآباد شروع به کار کرد که در ابتدا پتانسیل ها، نقاط ضعف و قوت، محدودیتهای روستاها و اولویت نیازهای روستائیان با مشارکت آنها و با حضور تسهیلگران در تعدادی از روستاهای حوزه استخراج گردید.

                       

سند راهبردی به عنوان برنامه ای جامع از حوزه خضرآباد با هدف هماهنگی نیازهای مردم و برنامه های دولت، برنامه ریزی با توجه به پتانسیل های روستاها، ایجاد اشتغال مکمل با توجه به شرایط منطقه نگاشته شده است که مشاور طرح توضیحات جامعی در رابطه با روند پیشرفت کار و سه اولویت اصلی روستاها یعنی آب، اشتغال و گردشگری ارائه داد

در ادامه محسن احمد بیگی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اشکذر، به اجرای پروژه های مشارکتی با حضور مردم و اعتبارات صندوق توسعه ملی سال جاری اشاره نمود.

در پایان هادی نسب فرماندار محترم شهرستان اشکذر، ضمن تقدیر از زحمات انجام گرفته در این زمینه، خواستار بازدیدی جهت آشنایی بیشتر با اهداف و دستاوردهای طرح شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :