پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بيش از 2 هكتار از مراتع بيدان پنج شهرستان بافق براي سومين بار متوالي طعمه حريق شد
بازدید : 44 15 تير 1398 ساعت 9:25 شماره :61586

بيش از 2 هكتار از مراتع بيدان پنج شهرستان بافق براي سومين بار متوالي طعمه حريق شد
رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق از اطفاء حريق در 2 هكتار از مراتع روستاي بيدان پنج اين شهرستان با مشاركت مردم براي سومين بار متوالي و در ايام تعطيل خبر داد.

کمال کریمی از آتش سوزی بیش از 2 هکتار از مراتع روستای بیدان پنج براي سومين بار و در ايام تعطيل متوالي خبر داد و افزود: این آتش سوزی با توجه به درصد پوشش گياهي بالا در اين منطقه، بیش از 10 میلیارد ریال به مراتع این روستا خسارت زد.

كريمي گونه‌های سوخته شده در این آتش سوزی را گون، درمنه و تعدادی درختان بادام و  گردو از جمله درخت گردوي 300 ساله برشمرد.

وي علت آتش سوزی را عدم رعایت موارد ایمنی برخی گردشگران و بی احتیاطی خانواده‌هایی که برای تفریح به این روستا سفر کرده بودند و بدون مهار آتشی که جهت پخت و پز استفاده کردند مراتع را ترک كرده بودند ذكر كرد.

كمال كريمي رها کردن بطري هاي شيشه اي كه همانند ذره بين عمل كرده و ته سيگار را  باعث مشتعل شدن گياهان به هنگام بروز آتش سوزي دانست.

اين مقام مسئول خسارت هاي ناشي از آتش سوزي در عرصه هاي منابع طبيعي را از جمله از بين رفتن پوشش گياهي در مناطق سوخته شده، از بين رفتن گردشگاههاي طبيعي، آسيب رسيدن به محيط زيست، ايجاد زمينه هاي فرسايش خاك، از بين رفتن ميزان زيادي علوفه كه مي تواند مورد تعليف دام قرار گيرد و در معرض خطر قرار گرفتن جان تعداد زيادي از ساكنين روستاهاي همجوار مراتع برشمرد.

رييس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق از مسئولین شورا ، دهیاران و کشاورزان و مرتعداران خواست در موقع بروز آتش سوزی در مراتع، ضمن اطلاع رسانی سریع از طریق شماره تلفن 1504 همکاری لازم را با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق برای مهار هر چه سریعتر آتش داشته باشند تا خسارت کمتری را در مراتع شهرستان متحمل باشیم

در پايان رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق از اهالي روستاي بيدان پنج اين شهرستان درخصوص مشاركت در اطفاء سريع حريق تقدير و تشكر كرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :