پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فعالیت های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز در امر یابان زدایی
بازدید : 60 26 خرداد 1398 ساعت 12:35 شماره :60804

فعالیت های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز در امر یابان زدایی

رییساداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریزبه مناسبت 17 ژوئن برابر با 27 خرداد و روز جهانی مقابله با بیابانزاییگفت: تنها در بخشی از نقاط شهرستان از جمله محدوده در بهادران بدون پوشش و دارای شرایط ایجاد فرسایش بادی می باشد.

در ادامه آقای باقری افزود: در سال 90  طرحیتحت عنوان طرح مدیریت مناطق بیابان در سطح 10606 هکتار در مناطق بهادران در جهت حفاظت از خاک و تثبیت شن های روان تهیه و تصویب شد ، از این سطح حدود 10 هکتار آن با توجه به اعتبارات تخصیصی کشت گونه تاغ انجام گردید و در حال حاضر از آن مراقبت و نگهداری می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر طرح فوق در حال بازنگری و بررسی مجدد می باشد که در آینده نزدیک کلیه نقاط حساس به فرسایش بادی توسط کارشناسان مجرب این اداره بررسی و اصلاح می گردد.

همچنین محدوده ای در سطح 2100 هکتار در مناطق سریزد،هرفته،بهادران و گردکوه با همکاری مجریان طرح های مشارکتی با کشت نهال های تاغ و اسکنبیل اجرا و تحت مراقبت می باشد.

این مسئول در پایان گفت: از مسئولین زیرربط درخواست می گردد جهت تثبیت بستر بیابان و جلوگیری از ایجاد فرسایش بادی و هچنین حفاظت از اراضی کشاورزی و روستاهای مجاور ، موضوع را در اولویت قرار داده و نسبت به تامین اعتبار از منابع استانی جهت اجرایی نمودن این طرح همکاری لازم به عمل آید.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :