در ابتدا مهندس آخوندی ضمن خوش آمد گویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه م" /> در ابتدا مهندس آخوندی ضمن خوش آمد گویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه م" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری جلسه مشترک پرسنل یگان حفاظت و واحد حقوقی
عناوين خبري
بازدید : 61 1 خرداد 1398 ساعت 19:9 شماره :60103

برگزاری جلسه مشترک پرسنل یگان حفاظت و واحد حقوقی

در ابتدا مهندس آخوندی ضمن خوش آمد گویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بیان داشتند مسئله حفاظت سر لوحه همه امور سازمان می باشد . ایشان گفتند پرسنل یگان حفاظت در مواجه با متصرفین به اراضی ملّی باید سریع و دقیق با همکاری واحد حقوقی اقدام به حفظ و صیانت از عرصه های ملّی نمایند . 

آخوندی بیان داشت : هدف از برخورد با متصرفین صرفاً تشکیل پرونده قضایی نیست بلکه باید با آگاه سازی و فرهنگ سازی مناسب از وقوع جرم و تشکیل پرونده های قضایی پیشگیری نمود .

وی افزود : با توجه به شرایط جوی حاکم بر کشور و بارش های مناسب و رویش محصولات فرعی و گیاهان دارویی  نیاز به گشت و مراقبت بیشتر از مراتع بخصوص عصرها و روزهای تعطیل می باشد .

 

در ادامه مهندس میر شمسی گفت : با توجه به بارش های اخیر و رویش گیاهان دارویی و محصولات فرعی کارکنان یگان حفاظت باید تمام تلاش خود را در جهت حفظ و حراست از مراتع و برخورد با متخلفین انجام دهند . 

معاون فنی گفت : بحث چرای دام در مراتع و همچنین تعداد دام و زمان بندی ورود و خروج دام از مزاتع باید کاملاً تحت کنترل باشد .

 در ادامه سرهنگ مختومی ضمن تشکر از فرماندهان یگان حفاظت شهرستان ها به واسطه تلاش های شبانه روزی آنها در برخورد با متخلفین بیان داشت با توجه به شروع فصل حریق و رویش گیاهان و محصولات فرعی اقدامات پیشگیرانه صورت پذیرد . 

مختومی گفت : فرماندهان یگان حفاظت در سطح حوزه های استحفاظی  با برگزاری جلسه با جوامع محلی به واسطه آشنایی آنها با منطقه و دسترسی سریع به مراتع و آگاه سازی و تجهیز آنها به تجهیزات ایمنی و انفرادی و صدور کازت همیار طبیعت در مواقع بحرانی از آنها در خواست کمک نمود.

 

رئیس اداره حقوقی بیان داشت : تشکیل پرونده قضایی باید کامل ، دقیق و به همراه مستندات لازم و کافی باشد چون مبنای پیگیری واحد حقوقی در دادسرا گزارش مسئول یگان شهرستان می باشد . 

در پایان فرماندهان یگان حفاظت و مسئولین واحد حقوقی شهرستان ها به بیان مسائل و مشکلات واحد مربوطه در سطح حوزه های استحفاظی خود پرداختند .  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
16 دی 1397 ساعت 12:51
2 شهريور 1395 ساعت 12:23
علیرضا کریمی - کارشناس ارشد آبخیزداری
6 مرداد 1395 ساعت 11:46
الهام فخیمی - رابط روابط عمومی شهرستان ابرکوه
27 ارديبهشت 1395 ساعت 12:33
مهردادمتولی کارشناس ارشدمنابع طبیعی
27 بهمن 1394 ساعت 12:15