به گز' /> به گز" /> به گز" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ادامه عملیات بیولوژیک و بیو مکانیک در مراتع شهرستان مهریز
بازدید : 420 17 آذر 1397 ساعت 9:14 شماره :54557

ادامه عملیات بیولوژیک و بیو مکانیک در مراتع شهرستان مهریز

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز ادامه عملیات بیولوژیک و بیو مکانیک در مراتع شهرستان مهریز استان یزد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز از اجرای عملیات کپه کاری با بذرهای بادام کوهی در مراتع شهرستان  خبر داد.

سیدعلی باقری افزودند: در ادامه بذرپاشی در مرتع زمستانه امری ریگی از توابع دهستان تنگ چنار عملیات کپه کاری در سطح 50 هکتار با بذر بادام کوهی به میزان 150 کیلو گرم اجرا گردید.

وی تصریح کرد: از بذر بادام کوهی به عنوان گونه محلی مورد استفاده قرار گرفته و جهت نتیجه بخش بودن عملیات اجرایی محدوده قرق می گردد و دامداران باید تا پایان زمان قرق از ورود دادمداران به منطقه خودرای نمایند.

کپه کاری در واقع به صورت حفر چاله به به قطر 20 سانتی متر و عمق 15 سانتی متر به نحوی که خاک برداشتی در جلوی چاله به صورت هلالی دپو گردد. در هکتار حدود 1000 کپه و هر کپه به تعداد 5 تا 10 عدد بذور مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :