ب<" /> ب<" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز عملیات بیولوژیک و بیو مکانیک در مراتع شهرستان مهریز
بازدید : 232 26 آبان 1397 ساعت 12:22 شماره :53856

آغاز عملیات بیولوژیک و بیو مکانیک در مراتع شهرستان مهریز

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز عملیات بیولوژیک و بیو مکانیک در مراتع شهرستان مهریز استان یزد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی آغاز شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز از اجرایعملیات بذر پاشی ذر سطح 50 هکتار در مراتع شهرستان  خبر داد.

سیدعلی باقری افزودند: در تاریخ 97/08/23 در مرتع زمستانه امری ریگی از توابع دهستان تنگ چنار عملیات بذر پاشی صورت گرفت. مساحت کل این مرتع برابر با 1900 هکتار می­باشد که حجم عملیات صورت گرفته در این پروژه برابر با 50 هکتار می­باشد.

وی گفت: در این پروژه از بذور آنغوزه شیرین به میزان 150 کیلو گرم و درمنه کوهی 50 کیلوگرم  استفاده شد

هدف از این پروژه تثبیت خاک ، افزایش تولید علوفه و بهره برداری از گیاهان صنعتی در مرتع می­باشد. پیش بینی می شود با توجه به نزولات جوی مناسب پوشش گیاهی در سطح قابل توجهی افزایش یابد.

باقری خاطر نشان کرد: اهمیت پوشش گیاهی مراتع در تولید خوراک دام، نفوذ آب باران، تولید گیاهان دارویی، اشتغال های جانبی و همچنین اثرات زیست محیطی آن در تولید اکسیژن و کاهش گاز دی اکسید کربن می باشد و این طرح نیز به همین منظور در مراتع این شهرستان اجرا شده است. همچنین کپه کاری در سطح 50 هکتارازمراتع شهرستانبا استفاده از 40 کیلوگرم بذر گونه بادام کوهی در دست اقدام بوده و در مناطقی که از لحاظ پوشش گیاهی ضعیف یا نیاز به تقویت دارد و دارای شرایط اقلیمی مساعد است اجرا خواهد شد

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :