عناوين خبري
بازدید : 95 19 تير 1396 13:32 شماره :51085

دیدارمدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان يزد و رييس اداره منابع طبيعي مهريز با امام جمعه شهرستان مهريز

میر کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان یزد به همراه رییس اداره منابع طبیعی شهرستان مهریز با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.در اين ديدارآخوندي مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري  استان يزد گزارشي از عملكرد منابع طبيعي استان و مسائل مربوطه ارائه نمود . 

محمد رضا آخوندي با اشاره به اهميت منابع طبيعي فرهنگ سازي را در راستاي حفظ و احياي منابع طبيعي بسیار مهم خواند و نقش ائمه جمعه را در اين فرهنگ سازي را اساسی و سازنده دانست .

وي با اشاره به اينكه بالغ بر 5000 خانوار به طور مستقيم در قالب دامدار و بهره بردار از عرصه هاي منابع طبيعي استان امرار معاش ميكنند جامعه هدف فرهنگ سازي را جوامع محلي دانست .

آخوندي،شهرستان مهريز را با توجه به موقعيت جغرافيايي  ، ييلاقي بودن ، وسعت مراتع  و حوزه آبريز استان از شهرستان هاي حائز اهميت دانست و با اشاره به اينكه فرهنگ سازي نبايد محدود به هفته منابع طبيعي شود خواستار تعامل و مساعدت بيشتر امام جمعه شهرستان درگسترش فرهنگ و بيشبرد اهداف بخش منابع طبيعي در طول سال شد .

رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزدراي مهريز نيز در اين ديدار به ارائه گزارشي از سيماي منابع طبيعي شهرستان  پرداخت .

سيد علي باقري به وسعت شهرستان ، مساحت اراضي و كمبود نيرو و مشكلات مربوط به خشكسالي  اشاره و خواستار توجه ويژه به منابع طبيعي از سوي امام جمعه محترم جهت برداشتن گام هاي اساسي شد.

امام جمعه مهريز نيز ضمن تشكر از حضور مسئولين منابع طبيعي استان و شهرستان حفظ منابع طبيعي وسرمايه ملي را واجب وآن را يكي از وظايف خود دانست و اظهار داشت در اين خصوص اقدامات خوبي صورت خواهد گرفت .
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :