پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ضرورت ساماندهي تخليه نخاله هاي ساختماني و صنعتي در شهرستان مهریز
عناوين خبري
بازدید : 355 6 دی 1396 11:38 شماره :45659

ضرورت ساماندهي تخليه نخاله هاي ساختماني و صنعتي در شهرستان مهریز
رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري مهريز لازمه جلوگيري از تخليه نخاله در حاشيه شهر و اراضي ملي  را مشاركت پذيري  مردمي ، دستگاههاي مرتبط و صاحبان صنايع دانست.
سيد علي باقري با اشاره به اينكه مديريت پسماند و ساماندهي نخاله هاي صنعتي و ساختماني از جمله مواردي است كه به طور مستقيم با سلامت و بهداشت آحاد جامعه مرتبط است اما متاسفانه اين موضوع در سطح مهريز به دليل بي توجهي به منابع طبيعي و محيط زيست مشكل ساز شده است .
رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري مهريز  با اشاره اهميت جلوگيري از تخليه  نخاله هاي صنعتي و ساختماني در اراضي ملي اطراف شهر مهريز و حفاظت از عرصه هاي ملي ، مشاركت كليه ارگانهاي مرتبط و صاحبان صنايع را ضروري دانست و خواستار تعامل و همراهي مديران شهركهاي صنعتي و كارخانجات در امر حفاظت از منابع طبيعي و تخليه نخاله در  مكانهاي پيشنهادي شد .
باقري در ادامه اظهار داشت با گشت زنی نیروهای يگان حفاظت از اراضي ملي از ادامه فعاليت خودرو هايي که قصد تخلیه غیر مجاز نخاله های ساختمانی در اراضي ملي را دارند جلوگیری بعمل مي آيد اما با توجه به اينكه تخليه نخاله در بخشي از اراضي ملي حاشيه شهر به صورت پراكنده صورت گرفته است و اين موضوع علاوه بر ایجاد چشم‌انداز بسیار زشت، به عنوان يك آسيب زيست محيطي و منابع طبيعي نيز محسوب مي شود و آگاهي به اينكه تخليه نخاله ها در هر قسمت از اراضي ملي حاشيه شهر از بين بردن سرمايه آيندگان در توسعه شهري است و هزينه پاكسازي را نيز به دنبال دارد ضرورت توجه به اين موضوع را دوچندان مي كند .
وي با اشاره به اينكه با متخلفان اين امر به طور قاطع برخورد ميشود گفت در صورت بروز تخلف و رهاسازي نخاله در اراضي ملي ضمن معرفي متخلفان به مراجع قضايي  و الزام به جبران خسارت وارده وسيله نقليه متخلف نيز توقيف خواهد شد . وي در پايان از  عموم شهروندان نيز خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلیه نخاله از سوی رانندگان متخلف در اراضي ملي ، ضمن ارائه تذکر، شماره خودرو متخلف را به همراه مستندات به يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري مهريز اعلام نموده تا  با آنها برخورد قانونی صورت گیرد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
16 دی 1397 12:51
2 شهريور 1395 12:23
علیرضا کریمی - کارشناس ارشد آبخیزداری
6 مرداد 1395 11:46
الهام فخیمی - رابط روابط عمومی شهرستان ابرکوه
27 ارديبهشت 1395 12:33
مهردادمتولی کارشناس ارشدمنابع طبیعی
27 بهمن 1394 12:15